Lidé pod kloboukem

Chceme, abyste věděli, že:

  • rádi tvoříme, 
  • rádi hrajeme (si),
  • rádi pracujeme,
  • rádi máme děti – ty naše i ty vaše…
  • a pro ně to celé děláme.

Jste zvědaví, jak vypadáme? Kdože má tohle všechno na svědomí? Pak jste tu zcela správně! 

Dramaturgie, režie, scénář, herci:

Jana Durčáková – ředitelka ředitelů

Jana založila DIVADLO POD KLOBOUKEM v roce 2014, píše scénáře, má na starosti dramaturgii a režii a ze všeho nejraději hraje. Je vystudovanou profesionální herečkou, byla v divadelním angažmá, ale převážně pracuje na volné noze, moderovala v rádiu i televizi, dabuje i natáčí reklamy, seriály a hlavně je pyšnou maminkou nejkrásnější dcerky Adélky.

Vendula Brozmanová – ředitelka ve dne v noci 

Vendulka u založení divadla nechyběla. Je vystudovanou profesionální herečkou. Pracuje na volné noze. Hraje, dabuje, píše, zpívá a natáčí (vlasy, pivo, reklamy). V divadle se podílí na dramaturgii, režii, psaní scénářů a nejvíce ji baví hraní. Je pyšnou maminkou báječné dcerky Jůlinky.

Produkce:

Marcela Budějská – ředitelka ode všeho trochu

Marcelka má v divadle na starosti produkci. Je pravou i levou rukou nás všech. Dokáže vše zařídit i vyřídit – to možné i to nemožné. Je naším „andělem strážným“. Studovala obor pedagogika a speciální pedagogika. Mimo divadlo pracuje v oboru marketing, je nadšenou horalkou a pyšnou maminkou synka Matýska.

Hudba:

Václav Tobrman – ředitel přes noty

Václava k nám přivál vítr, co vane pouští. Je naší dobrou duší, božím mužem, co má trpělivost a pochopení pro náš umělecký zápal. Tvoří pro nespočet divadel, muzikantů, herců a zpěváků a tak jsme moc rádi, že si při své vytíženosti na nás vždycky udělá čas. Je pyšným tatínkem překrásné dcerky Lízy.

Choreografie:

Klára Mašatová – ředitelka í raz í dva 

Klárka stála u zrodu divadla a od začátku má na starost choreografii všech představení. Je vystudovanou choreografkou a tanečnicí, pracovala v tomto oboru v Čechách, ale i v zahraničí. Vede nespočet tanečních kurzů pro děti, kde rozvíjí jejich pohybový talent. Je neuvěřitelkou maminkou (se svatozáří nad hlavou) hned čtyř ratolestí – Kristiána, Teodora, Tristana a Kristýnky.

Výtvarná spolupráce:

Lucie Ivanovová – ředitelka barev

Naše výtvarnice Lucie je ženou mnoha talentů. Je nejen grafičkou, ale i herečkou a zpěvačkou. Rozumí tedy divadlu a proto přesně ví, jak naše představení výtvarně podtrhnout. Navrhuje scénu, kostýmy, a poradí i s tvorbou rekvizit. Již brzy se připojí i do našeho mateřského klubu.

Věra Součková – ředitelka plakátů

Věrka pracuje na plakátech k našim představením a navrhla nám i krásnou scénu pro Ezopovy bajky. Vystudovala nejen počítačovou grafiku a pedagogickou fakultu s výtvarným zaměřením, ale i dramatickou výchovu na DAMU. Práci s dětmi se věnovala řadu let. 

Bára Fišerová – ředitelka jehel a nití

Bára nám svou jehlou a nití zachránila život těsně před premiérou a od té doby jsme ji pasovali do funkce naší krejčové na věky věků amen. Je neuvěřitelně nápaditá, vtipná, pohotová, šikovná a spolehlivá. I přes nabitý program svého krejčovství si na nás vždy udělá čas. 

Aleš Doležal – ředitel přes pohyblivé obrázky

Aleš je naším dvorním kameramanem. Umí to se stativem i bez. Natáčí všechny naše videoukázky. Ačkoliv není skaut, je vždy připraven a všude včas. Vystudoval žurnalistiku. Je autorem několika krátkých filmů, hudebních klipů, reklamních spotů a zabývá se také reportážní prací. 

Ladislav Pešek – ředitel přes nepohyblivé obrázky

Ladislav v našem divadle zastavá čestnou funkci hlavního fanouška a po výtvarné stránce s námi spolupracuje jako fotograf. Vystudoval stavební fakultu ČVUT v Praze. Za svůj život pracoval na mnoha pozicích, ať už jako stavař, manažer či ředitel. Je hrdým tatínkem dcerky Adélky.

Aleš Vymětal – ředitel monitoru

Aleš nám pomáhá se vším, co souvisí se světem internetu. Tvoří pro nás webové stránky, pomáhá nám s grafikou a pracuje i na tvorbě plakátů k představením. Má velké srdce a velký monitor. Je nadšeným principálem loutkového divadla, věnuje se neziskovým organizacím. Stojí v čele spolku Spojené hlavy, pod které naše divadlo spadá.  A je hrdým otcem dvou ratolestí – Jolanky a Viléma.

Přejít nahoru